تبلیغات
خانوم خانوما - قابلیت های پنهان گوگل کروم !
 
خانوم خانوما
, عکس های خنده دار ,انواع فال و طالع بینی ,عکسهای جالب و دیدنی , اس ام اس های جدید , مطالب جالب و خواندنی , عکسهای بازیگران, گرد
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط ساغر محمدی در تاریخ چهارشنبه 14 فروردین 1392

chrome logo new قابلیت های پنهان گوگل کروم

اگر شما هنوز از گوگل کروم استفاده نکرده‌اید، حتما این کار را بکنید. هنگامی که صحبت از سرعت مرورگر به میان می‌آید، موزیلا و مایکروسافت نمی‌توانند با گوگل رقابت کنند. در صورتی که بخواهید، کروم می‌تواند با اعمال برخی تغییرات از این هم سریع‌تر شود.

برای کمک به این هدف، در اینجا برخی افزونه‌های رایگان کروم و ترفندهای آن را جمع‌آوری کرده‌ایم. افزایش قدرتی را که فراهم می‌کنند، تجربه کنید و خواهید دید طی چند روز چه تاثیری روی وبگردی شما خواهد گذاشت.


اگر شما هنوز از گوگل کروم استفاده نکرده‌اید، حتما این کار را بکنید. هنگامی که صحبت از سرعت مرورگر به میان می‌آید، موزیلا و مایکروسافت نمی‌توانند با گوگل رقابت کنند. در صورتی که بخواهید، کروم می‌تواند با اعمال برخی تغییرات از این هم سریع‌تر شود.

برای کمک به این هدف، در اینجا برخی افزونه‌های رایگان کروم و ترفندهای آن را جمع‌آوری کرده‌ایم. افزایش قدرتی را که فراهم می‌کنند، تجربه کنید و خواهید دید طی چند روز چه تاثیری روی وبگردی شما خواهد گذاشت.

اگر شما جزو کاربران حرفه‌ای محسوب می‌شوید، می‌توانید از گزینه‌های تجربی کروم که از پردازشگر مرکزی و پردازشگر گرافیکی شما استفاده می‌کنند تا وبگردی‌تان را بهبود بخشند، بهره ببرید. این گزینه‌ها در یک منوی پنهان کروم قرار دارد تا کاربران عادی به‌طور اتفاقی با دستکاری آنها مرورگرشان را از بین نبرند؛ ولی ما به توصیف این گزینه‌ها و چگونگی کارکرد آنها خواهیم پرداخت.

افزونه‌های قدرتمند

اگر به فروشگاه وب کروم بروید، مجموعه گسترده‌ای از برنامه‌های کروم را خواهید دید که مرورگرتان را با بازی‌ها، شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای پخش موسیقی و… تکمیل می‌کند. افزونه‌هایی که در اینجا به آنها می‌پردازیم، به این منظور طراحی شده‌اند که کروم را کم‌حجم‌تر و موثرتر کنند.

FastestChrome:

این افزونه همان‌طور که از نام آن انتظار می‌رود، یک‌سری ابزار صرفه‌جویی در زمان به مرورگر می‌افزاید. این قابلیت‌ها شامل برخی ابزار سطحی است؛ ابزاری مانند نمایش یک پنجره حاوی توضیحاتی از کلمه انتخاب شده و ارائه گزینه‌ای برای جستجوی آن عبارت در موتورهای جستجوی مختلف.

افزون بر این، این افزونه به شما اجازه می‌دهد «تبدیل خودکار متن URL به لینک‌های قابل کلیک‌کردن» را انتخاب کنید. البته قابلیت «صفحات بی‌پایان» آن، به‌طور خودکار، صفحه بعدی یک وب‌سایت را بارگذاری می‌کند؛ بنابراین زمان ارزشمند خود را برای کلیک‌کردن دکمه «بعدی» و انتظار برای بارگذاری صفحه هدر نمی‌دهید.

پیمایش سریع گوگل (Google Quick Scroll):

این افزونه مستقیما شما را به عبارات جستجویی هدایت می‌کند که در وب‌سایت‌ها به دنبالشان هستید. با نصب این افزونه، هر زمان که لینک جستجو را کلیک کنید، یک قسمت کوچک که حاوی نمایی از متن انتخاب شده در نتیجه جستجوی شماست در گوشه سمت راست و پایین مرورگر شما باز می‌شود. با کلیک روی آن، کروم بدون هیچ مشکلی شما را به آنجا می‌فرستد.

جعبه ابزار کروم (Chrome Toolbox):

با نصب این افزونه می‌توانید چند بوک‌مارک را با یک کلیک باز کنید تا اطلاعات فرم‌های ثبت‌نشده را در حافظه نهان قرار دهید؛ با این کار دیگر نیاز نیست هرزمان که یک پروفایل جدید می‌سازید، دوباره اطلاعات را از ابتدا تایپ کنید. همچنین برای بزرگ‌کردن تصاویر و ویدئوها از داخل خود مرورگر می‌توانید از آن استفاده کنید.

مواظب باشید

برای دسترسی به گزینه‌های مخفی کروم باید در نوار آدرس کروم عبارت /chrome://flags‌‌ را تایپ کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که حاوی تعداد زیادی گزینه است که مستقیما روی کارایی مرورگر تاثیر می‌گذارند.

اولین چیزی که در این صفحه خواهید دید، یک هشدار بزرگ است که اعلام می‌کند این تغییرات ممکن است خطرناک باشد! این قابلیت‌های تجربی ممکن است در هرزمان تغییر کنند، خراب یا ناپدید شوند. هیچ تضمینی وجود ندارد که با فعال‌کردن هریک از این موارد، مرورگر شما از کار نیفتد! جدای از مزاح، مرورگر شما ممکن است تمام اطلاعات شما را پاک کند یا امنیت و حریم خصوصی شما به‌صورت غیرمنتظره‌ای در معرض خطر قرار بگیرد. هر موردی را که فعال کنید برای تمام کاربران این مرورگر فعال می‌شود، پس لطفا با احتیاط ادامه دهید! اگرچه مواردی که در اینجا صحبت می‌شود تنها ممکن است خطاهای ساده رندر‌کردن را باعث شود، ولی بهتر است احتیاط بیشتری به خرج دهید.

تغییر کلیدها:

منوی نشانه‌های گوگل کروم، فهرستی بلند از گزینه‌های تجربی نمایش می‌دهد که تنها چند گزینه آنها روی کارایی تاثیر می‌گذارد که در زیر آورده شده‌ است.

نادیده گرفتن فهرست مواردی که باید در مک، ویندوز، لینوکس و سیستم‌عامل کروم رندر شود:

این گزینه، فهرست موارد نرم‌افزاری مورد نیاز برای رندرشدن در  کروم را نادیده می‌گیرد و شتاب‌دهنده پردازشگر گرافیکی را روی پیکربندی پشتیبانی نشده سیستم اعمال نمی‌کند. اگر از درایورهای تجربی پردازشگر گرافیکی استفاده می‌کنید، روشن‌کردن این قابلیت، زمان بارگذاری بازی‌ها و ویدئوها را کوتاه‌تر می‌کند.

ترکیب پردازشگر گرافیکی روی تمام صفحات:

این گزینه، ترکیب شتاب داده شده به وسیله پردازشگر گرافیکی را روی تمام صفحات وب اعمال می‌کند، نه فقط روی لایه‌های خاص. فعال‌کردن این گزینه ممکن است به شما سرعت بالاتری در آغاز به کار سیستم بدهد.

ترکیب واحدهای پردازشی:

این گزینه یک واحد ثانویه پردازش روی سیستم‌های چند هسته‌ای در نظر می‌گیرد که مختص ترکیب صفحات وب است. فعال‌کردن این قابلیت، پیمایش روان‌تر را نتیجه می‌دهد؛ حتی اگر واحد اصلی پردازش مشغول انجام دیگر وظایف پردازشی خود باشد.

غیرفعال‌کردن اشکال دوبعدی شتاب داده شده:

غیرفعال‌کردن این گزینه، پردازشگر گرافیکی را از رندر‌کردن اشکال دوبعدی باز می‌دارد و در عوض از پردازشگر مرکزی برای رندر‌کردن نرم‌افزار استفاده می‌کند.

غیرفعال‌کردن انیمیشن‌های شتاب داده شده CSS:

هنگامی که ترکیب واحدهای پردازش فعال باشد، انیمیشن‌های شتاب داده شده CSS نیز روی واحد ترکیبی پردازش اجرا می‌شود؛ ولی اجرای انیمیشن‌های شتاب داده شده CSS، حتی بدون ترکیب‌کننده واحدهای پردازش، می‌تواند دسترسی به مقاصد بهره‌وری را آسان‌تر کند.

فیلترهای SVG که با پردازشگر گرافیکی شتاب داده شده‌ است:

این گزینه پردازشگر گرافیکی شما را مجبور می‌کند به رندر فیلترهای «گرافیک‌های برداری قابل مقیاس‌بندی» (SVG) شتاب دهد که می‌تواند فرآیند بارگذاری وب‌سایت‌هایی را که از تعداد زیادی سایه یا دیگر افکت‌های بصری استفاده می‌کنند، سرعت بخشد.

غیرفعال‌کردن Vsync پردازشگر گرافیکی:

 اگر شما یک بازیکن حرفه‌ای بازی‌های رایانه‌ای باشید احتمالا درباره همگام‌سازی عمودی (Vertical Sync) شنیده‌اید. خاموش‌کردن Vsync، همگام‌سازی با نرخ عمودی بازنمایش مانیتور را غیرفعال می‌کند. به‌عنوان مثال اگر مانیتور شما نرخ بازنمایش ۶۰ هرتز را داشته باشد، غیرفعال‌کردن Vsync به پردازشگر گرافیکی این امکان را می‌دهد که نرخ خروجی خود را سریع‌تر از ۶۰ هرتز قرار دهد.

بسته به پیکربندی سیستم و نسخه کروم‌تان، برخی از این گزینه‌ها ممکن است به‌طور پیش‌فرض فعال نباشند و همچنین با توجه به درایورهای گرافیکی و به‌روزرسانی‌های نصب شده برای سیستم‌عامل، برخی از آنها ممکن است به‌طور کلی روی بهره‌وری تاثیر نداشته باشند. با وجود این، کار‌کردن با این گزینه‌ها و تماشای وب‌سایت‌های مورد علاقه‌تان می‌تواند تجربه خوبی برای شما به همراه داشته باشد؛ ولی به‌طور کلی اشکال دوبعدی شتاب داده شده و گزینه‌های ترکیب پردازشگر گرافیکی، بیشترین فواید را به همراه خواهد داشت.

اگر شما به طور کلی یک سیستم سریع دارید و نرم‌افزارها، درایورها و مرورگر خود را به‌روز نگه داشته‌اید، ممکن است قبلا از برخی شکل‌های شتاب‌دهی سخت‌افزاری استفاده کرده باشید که کارایی آنها می‌تواند کاملا مفید باشند. در این حالت هم تجربه کار‌کردن با برخی قابلیت‌های پنهان در کروم می‌تواند تعدادی کارایی افزون را به‌طور رایگان در اختیار شما قرار دهد.

نوع مطلب : آموزش و ترفند كامپیوتر، 
برچسب ها : گوگل کروم، پردازشگر گرافیکی، نشانه‌های گوگل کروم، اینترنت، ترفند و آموزش، پیمایش سریع گوگل، بدیل خودکار متن URL به لینک‌های،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 19 خرداد 1398 03:00 ق.ظ

Generally I don't read post on blogs, but I would like to say that this write-up very compelled me to try and do so! Your writing style has been surprised me. Thanks, quite nice article.
شنبه 18 خرداد 1398 10:48 ق.ظ

Amazing! This blog looks just like my old one! It's on a completely different subject but it has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors!
چهارشنبه 30 فروردین 1396 07:39 ق.ظ
Its not my first time to go to see this web site, i am browsing this website dailly and take fastidious facts from
here every day.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:14 ب.ظ
I believe what you said made a ton of sense. But, what about this?
suppose you composed a catchier title? I mean,
I don't want to tell you how to run your website, however what
if you added something that grabbed folk's attention? I mean خانوم
خانوما - قابلیت های پنهان گوگل کروم !
is kinda plain. You could glance at Yahoo's front page and see
how they create article titles to get people to open the links.
You might try adding a video or a related pic or two to grab readers interested about
everything've got to say. In my opinion, it could bring your posts a little bit more interesting.
جمعه 18 فروردین 1396 02:24 ب.ظ
Pretty! This was an extremely wonderful article.
Many thanks for providing this information.
شنبه 17 فروردین 1392 04:00 ب.ظ
سلام
بسیار وبلاگ خوبی دارید خوشحال میشویم عکس و فایل های شما را میزبانی کنیم
آپلودسنتر عکس و فایل پی سی روم
آپلود اکثر فایل های کامپیوتری
بدون محدودیت
ثبت شده در ستاد ساماندهی
با ماندگاری همیشگی
بدون نیاز به ثبت نام
http://up.p30room.ir
با تشکر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


با سلام

برای تبادل لینك با ما ابتدا مارا با نام
خانوم خانوما
khanoomkhanoma.mihanblog.com

لینك كرده و لینك خود را ارسال كنید در اولین فرصت لینك شما تایید خواهد شد

خوشحالیم که پس از سه سال همراهی با شما همواره با ما و در کنار ما بوده اید و از ما خرید کرده اید
مدیر وبلاگ : مریم
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :